ניקוי וילונות בירושלים, בבית הלקוח, בקיטור. ניקוי יבש וילונות

הווילון התלכלך? התמלא אבק? נקרע? אצלנו בבקשי שטיחים תקבלו טיפול מסור שיחזיר את הווילונות שלכם למצב שבו קניתם אותם. הווילונות יהיו יפים, נקיים ושלמים.

ניקוי וילונות בירושלים עם בקשי שטיחים

  • הורדת הווילונות – טכנאי בעל הכשרה מיוחדת יגיע לביתכם ויוריד את הווילונות במיומנות ובזהירות ויעביר אותם למפעל שלנו.
  • ניקוי הווילונות במפעל – צוות המומחים המיומנים שלנו יבצעו את תהליך הניקוי שלנו על מנת להבטיח את הניקיון הטוב והיעיל ביותר.
  • ניקוי וילונות מותאם לסוג הבד – צורת הניקוי והחומרים יותאמו לבד הווילונות.
  • אנחנו מסירים אבק, עשן, ריחות ואדמה
  • הווילונות יצאו יפים, נקיים ושלמים
  • תליה מחדש של הווילונות – לאחר ניקוי יסודי של הווילונות, הטכנאי המומחה שלנו יחזור לביתכם ויתלה מחדש את הווילון שלכם.
  • תיקון וילונות – במקרים בו יש בווילון קרעים, אנו נתקן אותם
וילון שקוף ובד נקיים

איך לנקות את כל סוגי הווילונות

טיפול וילונות שבועי

לצורך טיפול שבועי, השתמשו בשואב האבק שלכם, עם מברשת הריפודים, כדי לשאוב וילונות במשקל כבד. את הווילונות קלים, יש לטלטל מדי פעם.

כשמנקים את הווילונות מדי שבוע, חפשו אחר כתמים או אזורים שזקוקים לתשומת לב. צמרות הווילונות לאורך המוט רגישות במיוחד להצטברות אבק. אתם יכולים להשתמש במברשת אבק עם ידית ארוכה כדי להוריד אבק בעדינות באזור הזה.

לכבס וילונות

יש לבדוק את תווית הטיפול לפני שמכבסים את הווילונות. אם אתם חוששים לכבס את הווילונות שלכם, נסו לבדוק אותם בפינה קטנה עם תערובת של מים וכמות קטנה של חומר כביסה נוזלי או סבון כלים נוזלי. הסירו את כל העזרים מהווילונות שלכם לפני הכביסה.

את רוב הווילונות הניתנים לכביסה צריך לכבס במים קרים עם כמות קטנה של חומר ניקוי כביסה. תחרה עדינה ווילונות שקופים רצוי לכבס בשטיפת ידיים או שטיפה במכונה בתוך תיק רשת. בחלק קטן מהמקרים, ניתן לשטוף וילונות עדינים בתוך ציפית ישנה, שקשורה וסגורה היטב, למניעת נזקים.

ייבוש וילונות

שימוש במייבש כביסה עם הגדרה של ייבוש קל לבגדים, יעבוד גם עבור וילונות. הוציאו את הווילונות מהמייבש כאשר הם יבשים בכ- 95%.

ייבוש יתר יצור קמטים. הוצאת הווילונות עם לחות קלה מאפשרת גיהוץ של הווילונות ויבוש ללא קמטים. גיהוץ מהיר הוא כל מה שצריך לפני תליית הווילונות מחדש.

ניקוי יבש וילונות 

בחלק מהווילונות יש תווית עם הוראה לנקות בניקוי יבש בלבד. בווילונות כאלה, ביצוע כל דבר אחר מלבד ניקוי יבש הוא על אחריותכם בלבד.

בדים מסוימים עלולים להחליף צבעים ולהתפוגג אם הם אינם מנוקים כראוי. אחרים עשויים להתכווץ או להתרחב.

אם אתם מחליטים לבצע שטיפה או ניקוי יבש לווילונות במכונה, השתמשו בחומר ניקוי עדין מאוד ובמחזור מכונה מתון. אל תשטפו במכונה שום דבר אחר מלבד הווילונות. הם עשויים להוריד צבע.

בסיום הניקוי, תלו אותם לייבוש. אפשר לבצע גיהוץ קל במידת הצורך. לגיהוץ הווילונות, שימו בין הווילונות והמגהץ מגבת לבנה דקה, חולצת טי או שמיכה. במקרה של ספק, עקבו אחר ההוראות המופיעות על תווית הווילון.

ניקוי וילונות בקיטור

לחלק מהמכונות לניקוי בקיטור יש מתאמים לווילונות. 

לידיעתכם, רק וילונות הניתנים לכביסה יכולים להחזיק מעמד בטיפול בקיטור.

ניקוי בקיטור היא שיטת ניקוי יעילה ביותר. בעזרת ניקוי בקיטור ניתן להסיר כתמים מריפוד, וילונות וריהוט.

היתרון בשיטה זו היא שניקוי בקיטור אינו מערב חומרים אחרים העלולים להזיק לבד. ניקוי וילונות היא משימה עדינה מאוד אשר דורשת תשומת לב מיוחדת והתאמה לסוג הבד שממנו הווילון עשוי.

ניקוי וילונות בקיטור מתבצע על ידי חברת בקשי שטיחים בבית הלקוח. מומחה מטעם החברה מגיע עם מכשור מיוחד המשחרר קיטור בטמפרטורה ובלחץ גבוה וגורם למיסוס הכתמים והעלמתם.

מנקה פותחת וילון שקוף נקי

ניקוי וילונות - עשה ואל תעשה

מתי לבצע ניקוי יבש?

גם אם הווילונות שלכם עשויים מבד רחיץ, הבטנה והתפרים עלולים להתכווץ בכביסה. אם אתם בספק, לכו על בטוח. בצעו ניקוי יבש.

בדים מיוחדים

אתם יכולים לרענן וילונות קטיפה מבלי לכבס או לנקות אותם. פשוט עברו עליהם מדי פעם עם בד טבול במים חמים.

אם על תווית של וילונות משי כתוב שטיפה ידנית, עשו זאת במים פושרים או קרים והשתמשו בחומר ניקוי נוזלי עדין. יש לעשות את זה בעדינות ולעולם לא לסובב או לפתל את הווילונות.

נזקי חום

כאשר שוטפים וילונות במכונה, השתמשו במחזור עדין, במים צוננים או פושרים ובחומר ניקוי עדין. במידת האפשר, תלו על חבל כביסה לייבוש, או הכניסו אותם למייבש כביסה שלא מחמם.

וילונות שקופים

שטפו וילונות שקופים על בסיס קבוע. גם אם הם לא נראים מלוכלכים. למה? עד שיופיע לכלוך על הווילונות, הם יכולים להפוך לצבעוניים לצמיתות.

נקו את הבדים השבריריים האלה בעדינות. וודאו שהם ממלאים לא יותר ממחצית המכונה. השאירו להשרות למשך 5 דקות במים קרים. 

השתמשו בחומר ניקוי עדין, ואם תרצו בכך, בחומר הלבנה. סובבו את החוגה לשטיפה כדי לנקז את המים, ואז הפעילו את המכונה במצב כביסה עדין למשך 2-3 דקות בלבד.

שימו את הווילונות השקופים וכמה מגבות מבד במייבש לא חם למשך 2-3 דקות נוספות. במידת הצורך, שימו קרש גיהוץ ליד החלון וגהצו את השוליים בזמן שהווילונות תלויים. אפשר גם להשתמש במגהץ קיטור רגיל כדי להחליק אותם.

סידור של וילון בד ושקוף

ניקוי וילונות לפי סוג הבד

וילונות עם ריפודים וקפלים תפורים: וילונות כאלה יש לנקות בניקוי יבש. גם אם ניתן לכבס את הבד עצמו, הריפודים והתפרים עלולים להתכווץ או להתפרק תחת שטיפה במכונת כביסה או בידיים.

צמר וקשמיר: יש לנקות בניקוי יבש.

כותנה: בדרך כלל. ניתן לשטוף ידנית או במכונת כביסה.

בדים סינתטיים: ניקוי יבש עשוי לקלקל את הבדים הסינתטיים. יש לשטוף אותם בידיים או במכונת כביסה או לנקות אותם על ידי שירות מקצועי.

וילונות משי: בדרך כלל ניתן לכבס אותם ביד. השתמשו בסבון שטיפת כלים עדין ובפעולת ידיים עדינה. ניתן לטפל באותה צורה בבדים עדינים אחרים. לייבוש, יש לתלות אותם.

וילונות שקופים: וילונות שכאלה זקוקים לניקוי לעתים קרובות יותר. הם יהפכו לדהויים אם תנקו לעתים רחוקות. מדובר בבדים שבירים שיש להשרותם במים קרים עם חומר ניקוי עדין. אם אתם משתמשים במכונת כביסה, השתמשו במחזור העדין ביותר האפשרי, ורק אם הבד של הווילון מתאים לכביסה. לייבוש, הכניסו וילונות שקופים למייבש שלא מחמם והוסיפו מגבת מגבת רכה אחת או שתיים.

נכתב על ידי
שלמה שועעי
שלמה שועעי

דור 4 לשטיחנים ומומחה טקסטיל.
בעל 40 שנות ניסיון ומומחיות בכל סוגי השטיחים, ריפודים ווילונות.
מיעץ לחברות ביטוח / שמאים / אספני אומנות ומוזאונים.

Call Now Button
ניקיון פסח

מבצעים מטורפים לפסח !

ניקוי סלון בד ( 5 מושבים ) 600 ש”ח
ניקוי סלון עור ( 5 משובים ) 750 ש”ח
ניקוי שטיח מכונה ( 6 מ”ר ) 300 ש”ח
ניקוי שטיח עבודת יד ( 6 מ”ר ) 480 ש”ח