ניקוי שטיחים אפגניים

אנשים שמעוניינים בקניית שטיחים איכותיים, צריכים לחשוב על האפשרות של קניית שטיחים אפגנים. מדובר על שטיחים, שהדבר הבולט ביותר שלהם הוא הצבע, במקרה שלהם זהו צבע הארגמן - כלומר אדום כהה יחסית.

כמובן שהשטיחים יכולים להיות מעוטרים בסוגים שונים של קישוטים. חשוב לציין, כי שטיחים אפגנים מקוריים יכולים להגיע למחירים של כמה אלפי שקלים אולם אז מדובר על השטיחים האיכותיים ביותר. האיכות של השטיחים האפגנים נקבעת על ידי רמת הצפיפות של אריגת החוטים - ככל שהחוטים צפופים יותר, כך השטיח עצמו נחשב לאיכותי יותר וכן אורך החיים של השטח עצמו גם כן יהיה ארוך מהרגיל.

ניקוי שטיחים אפגניים

 

יש לא מעט מקרים ששטיחים עוברים מאבא-לבן-לנכד, כך מקובל אף באפגניסטן עצמה. העובדה שהשטיחים האפגניים כל כך איכותיים וטובים קשורה ישירות לזה שיש באפגניסטן כפרים השוכנים בהרים, שם יורדים שלגים והטמפרטורה יכולה להיות נמוכה מאוד ולכן יש שיטות שונות לחימום הבית במהלך החורף. אחת השיטות המסורתיות היותר נפוצות זהו השימוש שעושים בשטיחים ופיזורם במקומות שונים ברחבי הבתים.

פרט לכך, כמובן שעל מנת לגרום לשימורם של השטיחים האפגנים, יש לתחזקם, לתקנם ולנקות אותם בניקוי מתאים. כיום, יש בתי עסק שהמומחיות שלהם היא בדיוק כזאת, שכן אף אחד לא רוצה לתת שטיח באלפי שקלים לידיים לא מיומנות, אנו בחברת בקשי שטיחים יודעים כיצד לטפל בשטיח אפגני בין אם הוא צריך ניקוי או תיקון שטיחים מקצועי.