שאלות ותשובות בנושא ניקוי שטיחים

ניקוי שטיחים היא פעולת חובה בכל בית המכיל שטיח מכל סוג שהוא. השטיחים סופגים אבק, חול ושאר לכלוכים הנדבקים אליהם כמו שערות ונוזלים שונים הנשפכים עליהם. כדי לשמור על מראה השטיח רצוי לנקותו לעתים קרובות וזה מומלץ גם מבחינה בריאותית בשל קרדיט האבק ולא רק מבחינה אסתטית. לנוחיותכם צירפנו כאן רשימת שאלות נפוצות בנושא ניקוי שטיחים ותשובות.

כיצד ניתן להסיר כתם שתן של חיית מחמד מהשטיח, והאם ניתן לסלק את הריח?

אפשר לנסות להוריד את הכתם על ידי שימוש בחומץ ולאחר מכן שטיפה במים קרים או שימוש בחומר מסיר כתמים הנמכר ברשתות השיווק (יש לעקוב אחר הוראות היצרן). אם מדובר בכתם ישן, הסבירות להצלחת הסרתו הינה קטנה. ניקוי שטיחים מקצועי יכול להתאים משום שבעלי מקצוע בקיאים בסוגי הכתמים ובחומרי הניקוי הייעודיים, מעבר לעובדה שהם יודעים אילו חומרים מתאימים לאיזה סוג שטיח. אין ערובה להצלחה, אך על כל פנים, הריח העז שנותר במקום יסולק לאחר ניקוי מקצועי בשל תהליך חיטוי מתאים.

אם מבוצע ניקוי שטיחים ידני בבית. כמה זמן דרוש להם כדי להתייבש?

משך הזמן הנדרש לייבוש שטיחים רגילים ניידים לאחר ניקוי באופן עצמאי שונה בהתאם לעובי השטיח ולחומר ממנו הם עשויים, אך באופן כללי ניתן לומר כי שטיחים אלה מתייבשים בדרך כלל לאחר שלוש עד שש שעות, בעוד ששטיחים מקיר לקיר דורשים בערך 12 שעות ייבוש לאחר ניקיון.

מה כולל שירות ניקיון מקצועי של שטיחים?

אם מדובר בשטיח גדול יגיעו אנשי הצוות של החברה לבית הלקוח כדי להקל עליו ולקחתו. בבית העסק עובר השטיח תהליך ניקוי בהתאם לחומר ולכתמים. לאחר הוצאת החול והאבק עובר השטיח תהליך ניקוי יבש או רטוב. בתום התהליך מתבצעת סחיטה מקצועית ולאחר מכן ייבוש מבוקר.

כיצד ניתן להסיר כתם של שפתון משטיח?

שפתון עשוי חומר כימי ושומן הנדבקים לשטיח ולאחר זמן קצר הופכים קשים להסרה. גירוד של מקום הכתם בעדינות על ידי כפית ומריחת ווזלין יכולים לסייע בהפרדת החומרים הללו מהשטיח.

כיצד מתומחר ניקוי שטיחים?

מחיר ניקוי שטיחים מבוסס על שטח השטיח והמחיר של הניקוי למ"ר. העלות משתנה גם בהתאם לסוג השטיח משום שכל סוג דורש התנהלות אחרת בעת הניקיון, זמן פעולה אחר וחומרי ניקוי שונים.

למה מומלץ לא לתלות את השטיח ולדפוק עליו כדי להוציא ממנו אבק?

ניקוי שטיחים נכון לוקח בחשבון גם את המבנה של השטיח. התלייה מותחת את מארג השתי והערב שלו, ולכן עלולים להיווצר בו עיוותים (גלים). על אותו משקל נציין כי גלגול השטיח והעמדתו שעון על הקיר עלולים לייצר את אותו העיוות. חבטות על השטיח גורמים לנזקים מיקרוסקופים שאינם נראים לעין, אבל מובילים לקרעים ולפרימת הסיבים שלו. מומלץ תחת זאת לשאוב פעמיים בשבוע, להפוך אותו ולדרוך עליו פעם בחודש במשך יממה ולאחר מכן לשאוב אותו מכל צד.