ניקוי של ריפודי הרכב והשארתם נקיים

אין ספק שכאשר נוסעים ברכב והוא נקי, התחושה היא מעולה. תחשבו לעומת זאת, על רכב שאינו נקי, מלוכלך למדי, הריפודים השונים שלו מלוכלכים או מלאי כתמים, רק במצב כזה יש אנשים שיימנעו מלנסוע ברכב ויעדיפו רכב אחר או לחילופין יתביישו לקחת אורחים ברכב שהוא מלוכלך בצורה שכזאת. ריפוד רכב שהינו נקי, מעניק אווירה שונה לחלוטין, ולא משנה מהו גילו של הרכב.

כמובן שזה מומלץ מאוד לנקות את הרכב מידי תקופה, שכן יהיו מצבים שבהם לדוגמא הריפוד כבר יהיה מלוכלך בצורה כזאת שכבר לא ניתן יהיה לנקות אותו לחלוטין ואז כבר צצה הבעיה של החלפת הריפוד, מה שעשוי לעלות לבעל הרכב לא מעט כסף שלא בטוח שהוא מוכן להשקיע.  יש כמה דברים שיכולים לסייע בשמירה על ריפוד נקי וכן גם בניקוי של ריפוד הרכב.

ראשית, מומלץ מאוד לא לאכול בתוך הרכב מאכלים שיכולים לגורם לכתמים (בעיקר מאכלים עם רטבים כדוגמת המבורגר, פלאפל, פיצות וכדומה). מומלץ מאוד גם לא לשתות ברכב משקאות שאינם מים כדוגמת קפה, קולה וכדומה, שכן אלו הגורמים מספר אחד לכתמים שיש ברכב.

חשוב לנקות את הרכב פעם בתקופה (אחת לחודש מומלץ) במקומות המיועדים לשטיפת רכב. כך גם שוטפים את הרכב חיצונית וגם כמובן שוטפים אותו פנימית. אם נשפך משהו על ריפוד הרכב, מומלץ מאוד לנקות זאת באופן מידי באמצעות מטלית לחה או מגבת רטובה ואין להשתמש בחומרי ניקוי שאינם מתאימים שעשויים להחמיר את בעיית הכתמים.

אם לדוגמא קונים רכב מיד שנייה או שמעוניינים למכור את הרכב, מומלץ מאוד להשתמש בשירותים של חברה מקצועית לניקוי ריפודים לרכב, שלה יש את המכשור והציוד המתאים לניקוי הרכב, כך שבסופו הריפוד ייראה כמו חדש.