ניקוי ספות עם חומץ

על חשיבותה של הספה בבית אין עוררין. הפריט הזה הוא אחד המרכיבים החיוניים בסלון והשפעתו על עיצוב החלל ועל האווירה הכללית היא השפעה רבה מאוד. לצד המשמעות העיצובית שלו הוא כמובן פריט ריהוט שחייב להיות נוח גם עבור דיירי הבית השוהים בסלון להנאתם וגם עבור החברים ובני המשפחה המגיעים לביקור מפעם לפעם.

אפשר בהחלט להבין מדוע רבים משקיעים זמן רב ומשאבים כספיים לא מבוטלים כדי לרכוש ספה שהיא גם יפהפייה וגם נוחה מאוד, ואפשר גם להבין מדוע ניקיון הספה חשוב כל כך.

כתמי אוכל או משקאות עשויים לפגוע באסתטיקה של הספה בפרט ומבחינת רבים גם במראה הסלון בכלל, מה שמעורר את התהייה האם ניקוי ספות חייב להתבצע באופן מקצועי בלבד, או שניתן להציע טיפול – גם אם ראשוני – ללא כל עזרה מקצועית. בין שלל הפתרונות היצירתיים שתמצאו באינטרנט ישנו פתרון אחד מרכזי, תרופת סבתא אם תרצו, וזהו החומץ. האם הוא באמת עובד?

איך להשתמש בחומץ לניקוי הספה?

חומץ הוא פריט שיש כיום כמעט בכל בית ואם לא – הוא בוודאי זמין בצרכנייה הקרובה למקום מגוריכם. אם הצטיידתם בבקבוק חומץ אתם זקוקים כעת למטלית. טפטפו מהחומץ על המטלית והקפידו לוודא שהיא סחוטה כדי שהחומץ לא יטפטף ישירות על הספה עצמה. היעזרו במטלית הספוגה כדי לנגב את הספה ואת הריפוד המוכתם וחזרו על הפעולה מספר פעמים. התעלמו בשלב זה מהריחות והמתינו מעט לפני שתראו שינוי. זוהי דרך יעילה להוריד לכלוך באופן עצמאי, או לפחות לספק "עזרה ראשונה" לספה היפה שניזוקה.

עוד דרכים לביצוע ניקוי ספות

ישנן תרופות סבתא נוספות כמו שימוש בג'ל גילוח, מגבונים לחים ואפילו שמפו. עם זאת, חשוב שתוודאו שאתם פועלים באופן מדויק כדי שלא תמרחו את הכתם הקיים ותרחיבו את הנזק עוד יותר. מפעם לפעם מומלץ להיעזר גם בחברה מקצועית שמציעה שירותי ניקוי ספות, שכן חברה כזו תוכל להציע טיפול מדויק וטוב יותר לריפוד שלכם, עם מכשירים איכותיים וטובים הרבה יותר מתכשירים שאינם מיועדים לניקוי ספות במהותם...

ניקוי ספות בירושלים