לקוחות

במהלך כמעט ארבעים שנות פעילותנו בניקוי שטיחים וספות צברנו כמות עצומה של לקוחות מרוצים שהופתעו לראות איך

השטיח או הספה שלהם חוזרים לימי הזוהר שלהם ונראים ממש כמו חדשים. התגובות שאנו מקבלים הן תמיד חיוביות

ולקוחותינו מודים לנו על הטיפול המסור והעדין ברכושם היקר והאהוב. להלן מקבץ תגובות והמלצות שקיבלנו מלקוחותינו:

טיפים לניקוי שטיחים

תפקידו של השטיח הוא ליצור אווירה חמימה ומזמינה לחלל המיועד ובמקביל להתמזג עם אופי הבית בצורה אורגנית. אז זהו, רכשנו שטיח, מיקמנו אותו בחלל ועכשיו הוא הצטרף באופן רשמי למשפחה. אך יש סוד קטן שלא סיפרו לכם, שטיח מתלכלך! אם תרצו או לא, זה יקרה. הילדים החליטו לגוון בציור השבועי והפעם על השטיח, חזרתם עם בוץ בנעליים ומה לעשות שהשטיח נמצא מתחתיהן, הדלקתם נרות חנוכה וכל השעווה נזלה בדיוק על… ניחשתם נכון.

מה עושים? איך מנקים שטיח מלכלוך או כתם ובכלל איך מתחזקים את שטיחי הבית?

תחזוקה שוטפת

בכדי שהשטיח ייראה טוב לאורך זמן יש לנקוט בכמה פעולות פשוטות אך משתלמות. שטיח זה מוצר שהולך איתנו לאורך שנים. עלינו לתחזק ולנקות את שטיחי הבית כשם שאנו מתחזקים את המכונית המשפחתית.

מספר טיפים לתחזוקה שוטפת:

1. אל תהיו עם יד קלה על השואב. מומלץ ב-3 חודשים הראשונים להבריש בעזרת מברשת ורק לאחר תקופה זאת להתחיל ולנקות בעזרת שואב אבק. גם השטיח זקוק לזמן הסתגלות.

2. הימנעו מלקפל את השטיח. אם תרצו להזיזו גלגלו אותו.

3.  לאחר 3 חודשים, מומלץ לשאוב בעזרת שואב אבק אחת לשבוע.

4. יש להפוך את השטיח אחת לחודש למשך יממה על מנת להיפטר ממצבורי הלכלוך.

5. מומלץ לשלוח את השטיח לניקוי שטיחים מקצועיפעם בשנה.

ניקוי שטיחים

ניקוי שטיחים

עם הזמן והלכלוך המצטבר השטיח הולך ומאבד את הברק שאפיין את ימיו הראשונים בבית. יש כמה טיפים ופטנטים קטנים לניקוי שטיחים בבית שבעזרתם ניתן לשמור על השטיח ולמנוע ממנו נזקים ולכלוך רציני:

1.  סוף סוף היה יום גשם בחוץ והילדים חוזרים ישירות מהבוץ של החצר אל השטיח בסלון. מה עושים? ראשית כל חולצים להם את המגפיים. ולגבי השטיח? יש לשפשף את הבוץ היבש. לאחר מכן שופכים מעט חומץ על הכתמים שנשארו והשטיח נקי.

2. כולם מכירים את הרגע הזה לאחר ארוחת הערב כאשר אנו מביטים למטה ורואים שהשטיח היה שותף מלא לסעודה. מה עושים עם כתמי הקטשופ, המיונז ושלל הרטבים על השטיח? כל שיש לעשות זה לפזר כף אבקת סודה על הכתם ולהמתין עשר דקות. לאחר מכן יש לנקות במטלית והשטיח נקי.

3.אז קרה ונדבק מסטיק בדיוק על סיבי השטיח. מה עושים? כל מה שיש לעשות זה להוציא קוביית קרח מהמקפיא ולמרוח את הקרח על האזור הדבוק עד שהמסטיק יוסר מהשטיח.

לסיכום, ניקוי שטיחים ותחזוקתם הוא חלק בלתי נפרד מניקיון הבית. כדי להאריך את ימיו של השטיח יש לטפל בו במסירות ובאהבה ולמסרו לניקוי מקצועי אצל חברה לניקוי שטיחים אחת לתקופה.

איך לבחור חברה לניקוי שטיחים?

שמירת הניקיון היא ללא כל ספק אחת ממטלות הבית החשובות ביותר. בית נקי חיוני לשמירה על איכות החיים ובריאותם של בני הבית. מצבורים של אבק ולכלוך חודרים אל הבית בכל יום יחד עמנו ובאמצעות פתחי האוורור, כאשר רוב הלכלוך מצטבר על הרצפה ובעיקר בתוך השטיחים. על כן, יש לבצע ניקוי שטיחים קבוע בעזרת שואב אבק, תכשירים ביתיים ושירותי ניקיון מקצועיים. אחת לשנה, הקפידו להזמין חברה לניקוי שטיחים ותופתעו לגלות כי ניתן להחזיר גם לשטיח הישן ברק, צבע ורכות.

ניקוי ספות

ניקוי שטיחים ביתי מול ניקוי מקצועי

תכשירי ניקיון ביתיים מתאימים לניקוי סדיר. הם מנקים היטב אבק ולכלוך מהשכבות העליונות של השטיח.  מעורבות של חברת ניקוי שטיחים נחוצה במטרה להסיר לכלוך קשה, כתמים עמידים ולנקות היטב את השכבות הפנימיות של השטיח. שירותי ניקיון מקצועיים כוללים תכשירים מיוחדים אשר לא ניתן יהיה לרכוש לשימוש ביתי. כמו כן, נעשה שימוש במכונות ניקוי באמצעות קיטור ולחץ מים. במידת הצורך, ינוקה השטיח גם במתכונת של ניקוי יבש.

עצות שימושיות לבחירת חברת ניקוי שטיחים

1.  אדיבות ושירות אישי הם פרמטרים מאוד חשובים בבחירת חברת ניקיון. כאשר צוות השירות אדיב ונעים תוכלו לשאול שאלות ואף לקבל טיפים שימושיים לשמירה על שטיח נקי.

2.   הזמינות של צוות הניקיון הופכת משמעותית כאשר מדובר במלאכת ניקיון דחופה. חשוב לזכור כי תקופת האביב היא העמוסה ביותר. הקדימו להזמין את ניקוי השטיח כבר לקראת סוף חודש פברואר.

3.   חומרי ניקיון חזקים מכילים לעתים כימיקלים בעלי עצמה. שימו לב, שימוש בחומרים רעילים דורש פיקוח של בעל מקצוע והמון אחריות. במידת האפשר, העדיפו חברות ניקוי שטיחים אשר משתמשות בחומרים ידידותיים לסביבה או מכונות ניקוי קיטור.

4.   המלצות של לקוחות קודמים הן ללא כל ספק אמצעי שימושי להתרשמות משירותי החברה. כך גם בחינת תחומי ההתמחות שלה. אם מדובר בשטיח עשוי צמר או אריגה עדינה או ניקוי שטיחים מקיר לקיר, יש לשכור חברת ניקוי שטיחים המתמחה בתחום.

עבודת ניקיון מקצועית ואיכותית מתחילה בבחירה נכונה של תכשירים וטכניקת עבודה. שירותי הניקיון המקצועיים מומלצים בעבור בתים עם ילדים, בתים עם חיות מחמד, עסקים וחדרי מגורים עם שטיחים מקיר לקיר. את איכות העבודה של חברת הניקיון תגלו בתוצאות. ההבדלים בין עבודות ניקיון שגרתיות ועבודות מקצועיות ניכרים גם בעין לא מקצועית. חברת ניקוי שטיחים בוחרים בעיקר על פי התוצאות.

בקשי שטיחים – החברה המובילה בישראל לניקוי ותיקון שטיחים, ספות, וילונות ומזרונים – צרו קשר להצעת מחיר מנצחת!

3 טיפים לניקוי שטיחים

ניקוי השטיח שלכם הוא משמעותי ביותר בכדי לשמור עליו לאורך זמן, אם יש שטיח בבית שלכם – בין אם מדובר בשטיח מקיר לקיר בחדרי מגורים, בין אם מדובר בשטיח סלון מעוצב ובין אם מדובר בשטיח מקלחת – אתם צריכים לדעת כיצד לשמור עליו לאורך זמן ולהשתמש בו בצורה איכותית מבלי לפגוע בו.

חלק משמעותי ביותר מכך, ולמעשה הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים לדעת, הוא כיצד לבצע ניקוי שטיחים איכותי שישמור על השטיח שלכם, יסיר ממנו כתמים, יבטיח את המראה ואת התחושה האיכותיים שלו לאורך זמן, ולא יפגע בו בצורה בטוחה. לשם כך, חשוב להכיר כמה וכמה טיפים לניקוי יעיל.

3 טיפים שכדאי לכם להכיר וליישם בכל מה שנוגע לניקוי יום יומי ומיוחד של שטיחים

תשאבו את השטיח באופן קבוע

שאיבת אבק מהשטיח היא חלק בסיסי ביותר בשמירה על המראה שלו ובניקוי שטיחים באופן כללי. כשאתם מקפידים על שאיבת אבק באופן קבוע מהשטיח שלכם, אתם מונעים את השחיקה במראה שלו ומשאירים אותו מבריק ונקי כל עוד לא מצטברים בו כתמים.

ספגו לכלוך לפני שהוא הופך לכתם

הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות כאשר נשפך דבר מה על השטיח שלכם הוא לספוג אותו במהירות האפשרית לפני שהוא מתרחב ומרחיב את הכתם שנוצר. ככל שהכתם יהיה קטן ולא משמעותי, כך תוכלו לצמצם את המאמץ שאתם צריכים להשקיע בניקוי שטיחים מקצועי לאחר מכן.

הסרת כתמים

הסרת כתמים היא צורך בסיסי וחשוב כאשר השטיח עצמו מוכתם, וחשוב להכיר את הדרך היעילה לניקוי שטיחים במצב בו יש כתם. הדרך היעילה, בהקשר זה, היא פנייה לשירות מקצועי בתחום – אך במידה ואתם רוצים לעשות זאת בכוחות עצמכם – קודם כל הסתכלו בהוראות היצרן וכדאי שגם תיצרו קשר עם החנות שרכשתם בה את השטיח ותוודאו שניתן לנקות בדרכים האלו ואחרי זה נסו לנקות את השטיח באמצעות שפשוף עם חומרי ניקוי ייעודי לשטיחים ובאמצעות השארה שלו על השטיח עד אשר הכתם מוסר לחלוטין. ישנה גם שיטה הנקראת הזרקה – וזוהי שיטת ניקוי מקצועית ביותר

קראו את הוראות היצרן

לא כל שטיח ניתן לנקות באותה צורה, ואתם צריכים לקרוא בזהירות את הוראות היצרן או ההוראות של מי שמכר לכם את השטיח, בכדי לוודא שאתם לא פוגעים בו בניקוי שלו. ישנם שטיחים שניתן להכניס למכונת כביסה, ומנגד ישנם שטיחים שצריך להיזהר גם בניקיון ידני שלהם.

נקו את השטיח שלכם בצורה איכותית – והבטיחו את השימוש האיכותי שלכם בו לאורך זמן.

כשאתם מבצעים ניקוי שטיחים זהיר ומקצועי, אתם מבטיחים את המראה האיכותי של השטיח לאורך זמן – ואתם צריכים להשקיע בכך בצורה נכונה. אם יש כתם שאתם לא מצליחים להוריד, פנו לשירות מקצועי בתחום, והבטיחו לעצמכם את מראה השטיח האיכותי גם כשיש בו כתם.

רגע לפני שאתם רצים לרכוש מזרן חדש

בבית שלכם ישנם אביזרים שונים שברובם אתם לא משתמשים דרך קבע בכל יום מחדש. מנגד, אם יש דבר בחלל הבית שלכם, שבו אתם פוגשים בכל יום מחדש ועושים בו שימוש שעות רבות הוא המזרן שלכם. חדר השינה שלכם הוא בעיקר המיטה שלכם שעליה מונח המזרון, שמלווה אתכם לשינת הלילה שלכם.

על מנת להעצים את תחושת הפינוק ולמקסם את כל סגולותיו של המזרן, ישנם אלו שגם רוכשים מזרונים אורטופדיים, שלא רק מעניקים נוחות ואיכות, אלא גם מטיבים עם הבריאות. קרה והמזרן שלכם התלכלך? רגע לפני שאתם ממהרים לרכוש מזרן חדש, כדאי שתחכו רגע.

למה חשוב לשמור על מזרן נקי?

ראשית, למה בכלל חשוב לשמור על המזרן שלכם נקי? בעת שהמזרן שלכם יתלכלך, הרי שהוא עתיד לספוג לתוכו את הנוזלים או הכתמים השונים שיצרו את הלכלוך. המשמעות? ריחות לא נעימים שעתידים להפיץ ריח מאד לא טוב בחדר האהוב עליכם מכל – חדר השינה.

השקעתם לא מעט כסף במזרן שלכם, כך שאתם מצפים לכך שהוא ישרת אתכם הלאה לעוד המון שנים יפות ונוחות. על מנת למנוע את הלכלוכים הפוטנציאלים, הרי שתוכלו לרפד את המזרן שלכם במגן מזרון, שיבטיח לכם תחימה אידיאלית בין שכבת המצעים ובין המזרן. כך, גם במקרה של נוזלים שנשפכו, ישנה שכבת הגנה.

למה לא צריך לרוץ לקנות מזרן חדש?

קרה ובכל זאת הנוזלים או הכתמים השונים חדרו אל שכבת המזרון? רגע לפני שאתם ממהרים לרכוש מזרן חדש ולהוציא סכום כסף גדול, כדאי שתדעו שישנה חלופה אחרת: ניקוי המזרן שלכם. כן, שמעתם נכון: ניתן לנקות מזרונים. בעוד את חללי הבית שלכם אתם מנקים עם כמויות גדולות של סבון ומים, הרי שבעת שמדובר על מזרונים אורטופדיים, מדובר על שיטות ניקיון אחרות לחלוטין.

כשם שאינכם צריכים לרכוש מזרון חדש, גם אינכם צריכים להטריד את עצמכם במלאכת הניקיון. מדוע? יש מי שעושה זאת עבורכם! בעת שהמזרן שלכם התלכלך ואתם רוצים לחדש אותו, תוכלו לעשות זאת עם חברה מקצועית המתמחה בניקיון המזרונים. התוצאה? אתם בעצמכם לא תאמינו.

מנקים? רק עם אנשי מקצוע

אז למה באמת כדאי לפנות אל חברה מקצועית לניקוי מזרונים ולא לנקות לבד? מכל הסיבות! ראשית, הרי שלא כולם יודעים איך לנקות מזרון, וכך אתם מוצאים את עצמכם מנקים את המזרן שלכם שעות רבות, מבזבזים כסף על חומרי ניקוי לא יעילים במיוחד, ובעיקר מבזבזים את הזמן היקר שלכם. כמו כן, בעת שלא יודעים איך לנקות מזרון, הרי שהמון פעמים הנזק רב יותר מהתועלת. המשמעות? אתם עתידים לפגום במזרון אפילו יותר וכך לא להשאיר לעצמכם ברירה, אלא לרכוש מזרן חדש. לכן, בעת שאתם זקוקים לשירותי הניקיון, מעבירים את המלאכה למומחי הניקיון!

חברות המתמחות בשירותי ניקוי ותיקון שטיחים

ישנן פעולות מסוימות שלא מומלץ לבצע בבית באופן עצמאי אלא כדאי לפנות אל חברות מקצועיות ולבקש את השירותים שלהן. זהו המצב, למשל, כאשר דרוש ניקוי יסודי של שטיח. בין אם מדובר בשטיח גדול או קטן וללא קשר לחומר הגלם שממנו עשוי השטיח – במידה ורוצים שהשטיח יהיה נקי במיוחד וייראה מבריק וכמו חדש – הדרך לכך היא ביצוע הניקוי על ידי חברה מקצועית המתמחה במתן שירות שכזה. כך יושג ניקיון שקשה יהיה בכלל להבחין שמדובר באותו השטיח.

גם במידה ובשטיח דרוש תיקון מסוים – כדאי לפנות אל חברה המתמחה בתיקון שטיחים. לחברה זו, שתיקון שטיחים הוא תחום העיסוק וההתמחות שלה יהיו כלי העבודה או המכשירים הדרושים לשם ביצוע תיקון זה באופן מושלם. עובדי החברה יהיו מקצועיים אף הם ויידעו לאבחן בדיוק מאיזה חומר גלם עשוי השטיח ואיך יהיה הכי נכון לתקן אותו מבלי לגרום לו נזק.

ניקוי שטיחים מקצועי

ניקוי ותיקון שטיחים

אמנם אין מדובר בתחומים הנושקים זה לזה אך כאשר מדובר בתחום השטיחים תמיד כדאי לתת ללקוח מענה שלם והולם עבור כל השירותים שלהם הוא זקוק. כאשר לקוח מסוים יזדקק גם לתיקון שטיח וגם לניקוי, ויוכל לקבל את שני השירותים במקום אחד ללא צורך בכיתות רגליים ובטרחה – אין ספק שהוא השיג את מטרתו והוא יהיה שבע רצון מהשירותים שקיבל. עניין זה יקבל משנה חשיבות במידה ויהיה מדובר בשטיח גדול במיוחד שיהיה קשה להביא אותו ממקום למקום.

נושא השינוי גם הוא נושא שחשוב מאד להתייחס אליו. הלקוחות בדרך כלל יתקשו להביא בעצמם את השטיח אל החברה ולכן חשוב מאד להציע שירות של לקיחת השטיח מהבית והחזרתו לשם בסיום הטיפול, כשהוא מתוקן ונקי. תהיה זו הפתעה נעימה מאד לקבל את השטיח בחזרה לאחר הטיפול המסור ולגלות אותו נקי, מבריק, בעל צבעים מחודשים וכזה הנראה ממש כמו חדש. כך הלקוח יכול להיות שקט ורגוע ולא יצטרך לדאוג או לנסוע רחוק. מחברה אחת הוא יקבל את כל השירותים.

ניקוי ספות עם חומץ

על חשיבותה של הספה בבית אין עוררין. הפריט הזה הוא אחד המרכיבים החיוניים בסלון והשפעתו על עיצוב החלל ועל האווירה הכללית היא השפעה רבה מאוד. לצד המשמעות העיצובית שלו הוא כמובן פריט ריהוט שחייב להיות נוח גם עבור דיירי הבית השוהים בסלון להנאתם וגם עבור החברים ובני המשפחה המגיעים לביקור מפעם לפעם.

אפשר בהחלט להבין מדוע רבים משקיעים זמן רב ומשאבים כספיים לא מבוטלים כדי לרכוש ספה שהיא גם יפהפייה וגם נוחה מאוד, ואפשר גם להבין מדוע ניקיון הספה חשוב כל כך.

כתמי אוכל או משקאות עשויים לפגוע באסתטיקה של הספה בפרט ומבחינת רבים גם במראה הסלון בכלל, מה שמעורר את התהייה האם ניקוי ספות חייב להתבצע באופן מקצועי בלבד, או שניתן להציע טיפול – גם אם ראשוני – ללא כל עזרה מקצועית. בין שלל הפתרונות היצירתיים שתמצאו באינטרנט ישנו פתרון אחד מרכזי, תרופת סבתא אם תרצו, וזהו החומץ. האם הוא באמת עובד?

איך להשתמש בחומץ לניקוי הספה?

חומץ הוא פריט שיש כיום כמעט בכל בית ואם לא – הוא בוודאי זמין בצרכנייה הקרובה למקום מגוריכם. אם הצטיידתם בבקבוק חומץ אתם זקוקים כעת למטלית. טפטפו מהחומץ על המטלית והקפידו לוודא שהיא סחוטה כדי שהחומץ לא יטפטף ישירות על הספה עצמה. היעזרו במטלית הספוגה כדי לנגב את הספה ואת הריפוד המוכתם וחזרו על הפעולה מספר פעמים. התעלמו בשלב זה מהריחות והמתינו מעט לפני שתראו שינוי. זוהי דרך יעילה להוריד לכלוך באופן עצמאי, או לפחות לספק "עזרה ראשונה" לספה היפה שניזוקה.

עוד דרכים לביצוע ניקוי ספות

ישנן תרופות סבתא נוספות כמו שימוש בג'ל גילוח, מגבונים לחים ואפילו שמפו. עם זאת, חשוב שתוודאו שאתם פועלים באופן מדויק כדי שלא תמרחו את הכתם הקיים ותרחיבו את הנזק עוד יותר. מפעם לפעם מומלץ להיעזר גם בחברה מקצועית שמציעה שירותי ניקוי ספות, שכן חברה כזו תוכל להציע טיפול מדויק וטוב יותר לריפוד שלכם, עם מכשירים איכותיים וטובים הרבה יותר מתכשירים שאינם מיועדים לניקוי ספות במהותם…

ניקוי ספות בירושלים

ניקיון לקראת הפסח

ניקוי הבית לקראת החג מכונה פעמים רבות כ- "ניקיון פסח", אותו מבצעים לפחות כמה פעמים בשנה, אך לבל נשכח כי ניקיון זה כולל ניקוי של כלל חלקי הבית לרבות מוצרי בדים כמו שטיחים ווילונות.
בכל בית חדרים מאובזרים ובעיקר חדרים מרובי ארונות כמו מטבחים, חדרי עבודה וחדרי ילדים הנוטים להתלכלך ולצבור אבק. מקור נוסף לקליטת אבק הוא הריפודים והבדים הנמצאים בחללי הסלון והבית.

חשוב לציין כי בדים דורשים טיפול מיוחד ופרטני, שהרי ישנם בדים מורכבים הדורשים ניקוי מיוחד, אך לעומת זאת ישנם בדים פשוטים יותר הדורשים ניקוי רגיל במכונת כביסה, אך כמובן שתמיד יש לקרוא את הוראות היצרן טרם ניקוי הבד על מנת שלא להרוס אותו.

ניקוי בדים באופן עצמאי או על ידי חברות ניקיון?

כיום, יש לא מעט חברות המציעות שירותי ניקוי ספות ושטיחים ברמה הגבוהה ביותר, שהרי ספות ושטיחים מרבים להתלכלך ביום יום, הן מחיות מחמד והן מילדים המשחקים ושופכים משקאות על הספות והשטיחים במרבית הפעמים צוברים כתמים שלא יורדים על ידי ניקוי רגיל ביתי, אלה רק על ידי חומרים מיוחדים אותם מחזיקים חברות המציעות ניקוי בדים וריפודים.
מסיבה זאת, חשוב כל תקופה מסוימת להזמין שירותי ניקוי לצורך ניקוי יסודי של הספות, השטיחים ובכלל כל סוגי הבדים והריפודים הקיימים בחלל ביתכם.

ניקוי וילונות

כחלק מהשירותים אותם מעניקות חברות המתעסקות עם ניקוי בדים, הן מעניקות שירות ניקוי של ווילונות, הרי ישנם וילונות מיוחדים העשויים מבדים איכותיים אותם לא ניתן לנקות על ידי כיבוס רגיל, אלה יש צורך בניקוי יבש על מנת להוציא אבק וכתמים שעלולים להצטבר עם השנים. ברוב המקרים, ניקוי זה נעשה במכבסות של החברה, אך ניתן להזמין גם שירותי ניקוי עד לבית הלקוח.

כיצד בוחרים חברה אמינה ומקצועית לניקוי בדים?

ניקוי בדים הוא לא עניין של מה בכך ודורש היכרות מעמיקה עם כל סוגי הבדים הקיימים בשוק, על מנת לבצע זאת בצורה נכונה ויעילה כדי שלא לפגוע באיכות הבד. לכן, חשוב מאד לבחור בחברה בעלת ניסיון רב ומוניטין בתחום המחזיקה ברשותה חומרים איכותיים ואנשי מקצוע מיומנים.

ניקוי של ריפודי הרכב והשארתם נקיים

אין ספק שכאשר נוסעים ברכב והוא נקי, התחושה היא מעולה. תחשבו לעומת זאת, על רכב שאינו נקי, מלוכלך למדי, הריפודים השונים שלו מלוכלכים או מלאי כתמים, רק במצב כזה יש אנשים שיימנעו מלנסוע ברכב ויעדיפו רכב אחר או לחילופין יתביישו לקחת אורחים ברכב שהוא מלוכלך בצורה שכזאת. ריפוד רכב שהינו נקי, מעניק אווירה שונה לחלוטין, ולא משנה מהו גילו של הרכב.

כמובן שזה מומלץ מאוד לנקות את הרכב מידי תקופה, שכן יהיו מצבים שבהם לדוגמא הריפוד כבר יהיה מלוכלך בצורה כזאת שכבר לא ניתן יהיה לנקות אותו לחלוטין ואז כבר צצה הבעיה של החלפת הריפוד, מה שעשוי לעלות לבעל הרכב לא מעט כסף שלא בטוח שהוא מוכן להשקיע.  יש כמה דברים שיכולים לסייע בשמירה על ריפוד נקי וכן גם בניקוי של ריפוד הרכב.

ראשית, מומלץ מאוד לא לאכול בתוך הרכב מאכלים שיכולים לגורם לכתמים (בעיקר מאכלים עם רטבים כדוגמת המבורגר, פלאפל, פיצות וכדומה). מומלץ מאוד גם לא לשתות ברכב משקאות שאינם מים כדוגמת קפה, קולה וכדומה, שכן אלו הגורמים מספר אחד לכתמים שיש ברכב.

חשוב לנקות את הרכב פעם בתקופה (אחת לחודש מומלץ) במקומות המיועדים לשטיפת רכב. כך גם שוטפים את הרכב חיצונית וגם כמובן שוטפים אותו פנימית. אם נשפך משהו על ריפוד הרכב, מומלץ מאוד לנקות זאת באופן מידי באמצעות מטלית לחה או מגבת רטובה ואין להשתמש בחומרי ניקוי שאינם מתאימים שעשויים להחמיר את בעיית הכתמים.

אם לדוגמא קונים רכב מיד שנייה או שמעוניינים למכור את הרכב, מומלץ מאוד להשתמש בשירותים של חברה מקצועית לניקוי ריפודים לרכב, שלה יש את המכשור והציוד המתאים לניקוי הרכב, כך שבסופו הריפוד ייראה כמו חדש.

קרדית האבק

קרדית האבק הנה הינה חרק בגודל מיקרוסקופי החי בעיקר בסביבה לחה, חמימה ומאובקת והוא יכול להיות גורם מרכזי לאלרגיה בקרב אנשים. קרדית האבק מאוד אוהבת לחיות ולהתרבות בתוך ספרים ישנים, וילונות מאובקים ושטיחים ישנים שלא עברו טיפול וניקוי מתאים, בגדים בארונות סגורים וכן גם ברהיטים שנמצאים עומדים.

קרדית האבק ניזונה בעיקר מקשקשי העור של בני האדם הנמצאים בתוך המקומות שצוינו ובארץ הקרדית מצויה בעיקר באזור מישור החוף, לאור העובדה שהלחות באזורים אלו מתאימה בדיוק לתנאי המחיה שתוארו. הבעיה העיקרית כפי שציינו, הינה התופעות שנגרמו על ידי קרדית האבק ואלו לרוב תופעות אלרגניות למיניהן.

הגללים של קרדית האבק גורמות לאותן תופעות אלרגניות, כאשר הן חודרות למערכת הנשימה ולאף וגורמת לאנשים רגישים לאותן תגובות. התגובות האלרגיות יכולות להתבטא בנזלת, התעטשויות, שיעולים ועוד סימנים אלרגניים נוספים שבוודאי אינם פשוטים לאף אדם, במיוחד אם הם מתרחשים במשך תקופה.

לרוב החשיפה לקרדית האבק מתרחשת בזמן השינה, אולם גם שהייה ממושכת במקומות לא מאווררים יכולה להגביר את התופעות האלרגניות שצוינו לאור העובדה שגללי קרדית האבק כך הרבה יותר קל להגיע לאף ולמערכת הנשימה של האנשים שסובלים מהתופעות האלרגניות השונות.

יש כל מיני שיטות שונות להדביר את קרדית האבק, שכמובן שמירה על היגיינה וניקיון קבוע של הסביבה יכולים לסייע בכך מאוד. לדוגמא, חשוב מאוד לשמור על השטיחים נקיים ולא מספיק לשאוב אותם מידי פעם אלא לתת אותם לאנשים שהמומחיות שלהם היא ניקוי שטיחים, שכן הם בוודאי יודעים ומכירים את הבעיה היטב. כך גם מומלץ לעשות עם הוילונות שבבית.

פרט לכך, קרינת השמש קוטלת את הקרדית באופן מידי כמעט, בגלל זה מומלץ מאוד להאיר את הבית במשך היום, במיוחד את האזורים שעשויים להיות חממה לדגירה של הקרדית.

טיפים לניקוי ספות וריפודים

כאשר יש סלון בבית, לא מעט פעמים קורה שמגלים כי הספות מתלכלכות שכן במידה ומארחים בסלון, או לחילופין ילדים משחקים שמשאירים כתמים ולכלוך על ריפוד הספות ואז כמובן שיש צורך לנקותם במהירות יחסית, אולם לא תמיד הכתמים בכלל יורדים ולא תמיד אנשים יודעים איך להתמודד עימם ובמצב כזה הספר כבר הופכת להיות הרבה יותר אטרקטיבית.

פרט ללכלוך שהוא כמובן לא נעים, חשוב מאוד לנקות את הספות והבדים שלהם מסיבה בריאותית לגמרי: קרדית האבק הינה חרק זעיר מאוד שאוהב איזורים לחים מאוד ואוהב קשקשי עור של בני אדם ובמקומות כאלו הוא מתרבה. ספות בד לדוגמא, הינן מקומות קינון עדיפות עבורו. לאנשים רבים עשויה לגרום קרדית האבק לתופעות אלרגניות מאוד לא נעימות.

לכן, יש חשיבות לרה לנקות את הספות ואת ריפודי הספות ולכך יש מספר טיפים שימושיים מאוד. ראשית, הדרך הטובה ביותר לנקות את הספות מאבק ובכלל מלכלוכים שונים וזעירים זה באמצעות שואב אבק איכותי. מומלץ לעשות זאת לפחות פעם בשבוע על מנת למנוע את ההצטברות של קרדית האבק. יש לשאוב טוב את הריפוד.

כתמים כדי לנסות ולהסיר באמצעות מגבונים לחים וכמה שיותר סמוך לזמן שבו התלכלך הריפוד של הספה. לא מומלץ להשתמש בחומרי ניקוי שאותם לא ניתן לשטוף לגמרי מהבד, במידה וכן עושים שימוש בחומרי ניקוי שכאלו צריך לקחת בחשבון כי יש סיכוי שהכתם פשוט ייטמע בבד.

הדבר המומלץ ביותר כאשר רוצים את הספה כמו חדשה זה לפנות לניקוי מקצועי של ספות וריפודים. במצב שכזה, חברה שהינה מקצועית בתחום תדע להתאים את חומרי הניקוי לריפוד ובכך ברוב המקרים הספה תראה ממש כחדשה. במידת הצורך, תבצע החברה הובלה של הספות והחזרתם עם ביטוח בזמן קצר מאוד.

 1-800-22-00-66התקשר עכשיו