טיפים לניקוי שטיחים

תפקידו של השטיח הוא ליצור אווירה חמימה ומזמינה לחלל המיועד ובמקביל להתמזג עם אופי הבית בצורה אורגנית. אז זהו, רכשנו שטיח, מיקמנו אותו בחלל ועכשיו הוא הצטרף באופן רשמי למשפחה. אך יש סוד קטן שלא סיפרו לכם, שטיח מתלכלך! אם תרצו או לא, זה יקרה. הילדים החליטו לגוון בציור השבועי והפעם על השטיח, חזרתם עם בוץ בנעליים ומה לעשות שהשטיח נמצא מתחתיהן, הדלקתם נרות חנוכה וכל השעווה נזלה בדיוק על… ניחשתם נכון.

מה עושים? איך מנקים שטיח מלכלוך או כתם ובכלל איך מתחזקים את שטיחי הבית?

תחזוקה שוטפת

בכדי שהשטיח ייראה טוב לאורך זמן יש לנקוט בכמה פעולות פשוטות אך משתלמות כגון: ניקוי שטיחים יסודי זה אכן שירות שהולך איתנו לאורך שנים. עלינו לתחזק ולנקות את שטיחי הבית כשם שאנו מתחזקים את המכונית המשפחתית.

מספר טיפים לתחזוקה שוטפת:

1. אל תהיו עם יד קלה על השואב. מומלץ ב-3 חודשים הראשונים להבריש בעזרת מברשת ורק לאחר תקופה זאת להתחיל ולנקות בעזרת שואב אבק. גם השטיח זקוק לזמן הסתגלות.

2. הימנעו מלקפל את השטיח. אם תרצו להזיזו גלגלו אותו.

3.  לאחר 3 חודשים, מומלץ לשאוב בעזרת שואב אבק אחת לשבוע.

4. יש להפוך את השטיח אחת לחודש למשך יממה על מנת להיפטר ממצבורי הלכלוך.

5. מומלץ לשלוח את השטיח לניקוי שטיחים מקצועיפעם בשנה.

ניקוי שטיחים

ניקוי שטיחים

עם הזמן והלכלוך המצטבר השטיח הולך ומאבד את הברק שאפיין את ימיו הראשונים בבית. יש כמה טיפים ופטנטים קטנים לניקוי שטיחים בבית שבעזרתם ניתן לשמור על השטיח ולמנוע ממנו נזקים ולכלוך רציני:

1.  סוף סוף היה יום גשם בחוץ והילדים חוזרים ישירות מהבוץ של החצר אל השטיח בסלון. מה עושים? ראשית כל חולצים להם את המגפיים. ולגבי השטיח? יש לשפשף את הבוץ היבש. לאחר מכן שופכים מעט חומץ על הכתמים שנשארו והשטיח נקי.

2. כולם מכירים את הרגע הזה לאחר ארוחת הערב כאשר אנו מביטים למטה ורואים שהשטיח היה שותף מלא לסעודה. מה עושים עם כתמי הקטשופ, המיונז ושלל הרטבים על השטיח? כל שיש לעשות זה לפזר כף אבקת סודה על הכתם ולהמתין עשר דקות. לאחר מכן יש לנקות במטלית והשטיח נקי.

3.אז קרה ונדבק מסטיק בדיוק על סיבי השטיח. מה עושים? כל מה שיש לעשות זה להוציא קוביית קרח מהמקפיא ולמרוח את הקרח על האזור הדבוק עד שהמסטיק יוסר מהשטיח.

לסיכום, ניקוי שטיחים ותחזוקתם הוא חלק בלתי נפרד מניקיון הבית. כדי להאריך את ימיו של השטיח יש לטפל בו במסירות ובאהבה ולמסרו לניקוי מקצועי אצל חברה לניקוי שטיחים אחת לתקופה.