טיפים לניקוי ספות וריפודים

כאשר יש סלון בבית, לא מעט פעמים קורה שמגלים כי הספות מתלכלכות שכן במידה ומארחים בסלון, או לחילופין ילדים משחקים שמשאירים כתמים ולכלוך על ריפוד הספות ואז כמובן שיש צורך לנקותם במהירות יחסית, אולם לא תמיד הכתמים בכלל יורדים ולא תמיד אנשים יודעים איך להתמודד עימם ובמצב כזה הספר כבר הופכת להיות הרבה יותר אטרקטיבית.

פרט ללכלוך שהוא כמובן לא נעים, חשוב מאוד לנקות את הספות והבדים שלהם מסיבה בריאותית לגמרי: קרדית האבק הינה חרק זעיר מאוד שאוהב איזורים לחים מאוד ואוהב קשקשי עור של בני אדם ובמקומות כאלו הוא מתרבה. ספות בד לדוגמא, הינן מקומות קינון עדיפות עבורו. לאנשים רבים עשויה לגרום קרדית האבק לתופעות אלרגניות מאוד לא נעימות.

לכן, יש חשיבות לרה לנקות את הספות ואת ריפודי הספות ולכך יש מספר טיפים שימושיים מאוד. ראשית, הדרך הטובה ביותר לנקות את הספות מאבק ובכלל מלכלוכים שונים וזעירים זה באמצעות שואב אבק איכותי. מומלץ לעשות זאת לפחות פעם בשבוע על מנת למנוע את ההצטברות של קרדית האבק. יש לשאוב טוב את הריפוד.

כתמים כדי לנסות ולהסיר באמצעות מגבונים לחים וכמה שיותר סמוך לזמן שבו התלכלך הריפוד של הספה. לא מומלץ להשתמש בחומרי ניקוי שאותם לא ניתן לשטוף לגמרי מהבד, במידה וכן עושים שימוש בחומרי ניקוי שכאלו צריך לקחת בחשבון כי יש סיכוי שהכתם פשוט ייטמע בבד.

הדבר המומלץ ביותר כאשר רוצים את הספה כמו חדשה זה לפנות לניקוי מקצועי של ספות וריפודים. במצב שכזה, חברה שהינה מקצועית בתחום תדע להתאים את חומרי הניקוי לריפוד ובכך ברוב המקרים הספה תראה ממש כחדשה. במידת הצורך, תבצע החברה הובלה של הספות והחזרתם עם ביטוח בזמן קצר מאוד.