אלרגיה ושטיחים

יש לא מעט מקרים, בהם אנשים עוברים לבית חדש בין אם זהו בית קנוי או בין אם זה בית שכור ולפתע מתחילות להם כל מיני בעיות בריאותיות שונות שקשה לפחות בהתחלה להצביע מה המקור להן, אולי מה שבטוח שאלו לא בעיות שהיו קודם לכן. כך לדוגמא, חווים אנשים רבים מקרים של אלרגיות שונות מכל מיני סיבות ולרוב כמובן הנושא קשור לתנאים סביבתיים.

אם בעבר הרפואה לא ידעה לאבחן את הבעיות הללו, כיום כבר יש לא מעט רופאים שמכירים את המונח "תסמונת הבית החולה", כך, שהמקום שצריך להיות הכי נוח והכי טוב עבור כל אדם, הופך בפועל להיות מקום מאוד לא נוח ומקום מאוד. התסמונת יכולה להיגרם למשל מעובש שנוצר בקירות כתוצאה מנזילות של גשם או אף פיצוץ סמוי בצנרת, הצטברות של קרדית האבק במקומות שונים בבית בעיקר על בדים, בגדים וכן גם שטיחים שצוברים אבק ולא מעט לכלוך.

קרדית האבק

כמובן, שאת נושא השטיחים ולדוגמא גם קרדית האבק ניתן לפתור די בקלות. על מנת למנוע אלרגיות, מומלץ מאוד בעיקר לאוורר את הבית גם בימי הקיץ וגם בימי החורף על מנת שהשטיחים לא יצברו לחות שמהווה קרקע פורייה מאוד ליצירתם של כל מיני חיידקים וטפילים שונים שאי אפשר לראות בעין.

באשר לשטיחים עצמם, עדיף לשאוב אותם מידי תקופה וכן אם אפשר לכבס אותם זה גם יעזור. היום כבר לא מומלץ להשתמש בשטיחים מקיר לקיר, שכן הם צוברים לא מעט אבק וכן גורמים ללא מעט אלרגיות. פרט לכך, אם לדוגמא רוצים לנקות את השטיחים בצורה יסודית, כדאי לעשות זאת באמצעות אנשים שמומחים לדבר שיעשו זאת ביעילות ומקצועיות רבה.