איך להוריד כתמים מהשטיח

יש מצבים בהם אנשים קונים שטיחים במחירים של מאות אם לא אלפי שקלים. אין ספק, כי הימצאותו של שטיח בבית, גורמת לכך שהבית נראה טוב יותר, צבעוני יותר ובהרבה מקרים אפילו התחושה בבית היא נעימה יותר. הבעיה עם שטיחים, שהם נוטים להתלכלך מאוד מהר ואז עולה הבעיה של איך לנקות אותם, שכן אי הבנה של איך מנקים את השטיחים, יכול להביא לכך שיהיה קשה מאוד להיפטר מכתמים לדוגמא בעתיד.

ניקוי כתמים מהשטיח - שימוש בחומרי ניקוי מתאימים

העניין הוא שבמקרה של כתמים ושטיחים, יש כתמים שפשוט להיפטר מהם די בקלות, כך לדוגמא כתמים של אוכל ושתייה, שאם מטפלים בהם במהרה באמצעות מגבון לח ולאחר מכן גם בחומרי ניקוי מתאימים, כך יש סיכוי גבוה יותר שהכתמים יוסרו והשטיח יחזור למראה הקודם שלו.

עם זאת, יש כתמים שקשה מאוד לנקות והפעולות שצריך לבצע על מנת להסיר אותם הינן מורכבות יותר. כך, לדוגמא כתמים שנוצרים כתוצאה מאיפור או ממסקרה, שכן מדובר על חומרים שמרכיביהם כוללים בין היתר גם שומנים שנבדקים למשטח השטיח ואז זה כבר הרבה יותר מסובך להסיר אותם בדרך רגילה.

ניקוי כתמים מהשטיח

בדרך כלל, אין לנגב את הכתם שנוצר עם מגבון לך או מגבת רטובה או חומרים כאלו ואחרים שלא מתאימים לכך, אלא חשוב מאוד לגרד את הכתמים עם חפץ מתכתי כלשהו ולאחר מכן יש גם לעשות שימוש בוזלין על מנת להפריד את הכתם מהשטיח ורק לאחר מכן אפשר להשתמש במטלית לחה.

אולם, כאשר מדובר על הסרה של כתמים קשים, הדבר המומלץ ביותר זה להשתמש בשירות של חברה מקצועית לניקוי שטיחים וריפודים. אנשים שהינם מקצוענים בתחומם, ידעו לטפל בכל סוג של כתם, להתאים לו את חומר הניקוי הדרוש ובסופו השטיח באופן ודאי יראה כמו חדש.